Народни музеј Врање расписује конкурс за изложбу ''9. Бијенале уметника Врања 2023.''

Конкурс је отворен од 10.  до 24.  новембра  2023. године

Конкурс је отворен до 24. новембра 2023. године, а уметници могу да учествују са највише два рада (слика,графика, цртеж, скулптура…) не старија од две године. Формат радова није одређен.

Аутори шаљу електронским путем по две фотографије својих радова, у резолуцији 300 DPI, своју уметничку биографију, попуњен ФОРМУЛАР (назив, техника, димензије, година настанка), своју адресу, број телефона, и мејл адресу, на мејл: galerija@muzejvranje.rs

У пријави обавезно треба навести тачну адресу на коју се рад враћа и контакт телефон. Цртeжи, графике, радови на папиру не морају бити опремљени, ако не прелазе димензију 100 х 70 cm. Аутори сносе трошкове транспорта радова.

Организатор се обавезује да медијски промовише изложбу, организује отварање изложбе, одштампа каталог који сви учесници добијају при враћању радова. Организатор не прихвата одговорност нанете штете при транспорту радова. Организатор задржава оригиналну амбалажу у коју пакује и враћа радове поштом уметницима на наведену адресу најскасније до 01. априла 2024.

Отварање изложбе је планирано за 27. децембра 2023. године у 19 сати а у случају непредвиђених околности овај термин је подлежан промени.

Изложба ће бити селектована и жирирана.

Након селекције аутори ће бити обавештени о резултатима путем мејла. Изабрани аутори морају да доставе радове најкасније до 20. децембра 2023. године.

На “9. Бијеналу уметника Врања додељује се једна откупна новчана награда стручног жирија. Добитник ће бити проглашен на отварању изложбе.

Радове послати на адресу: Галерија Народног музеја Врање, Хероји са Кошара бб, 17 500 Врање (са назнаком за организатора: Галерију Народног музеја Врање, “9. Бијенале уметника Врања 2023“). Више информација моћи ћете да добијете на телефон 062 423 789 или на мејл адресу: galerija@muzejvranje.rs